В Іорданії неймовірно багато древніх пам’яток і біблейських місць для паломників і людей, які люблять історію. Для відпочинку є курорти, розташовані на берегах двох морів – Мертвого і Червоного.

Амман – столиця Іорданського Хашимітського Королівства. В місті багато художніх галерей, музеїв, студій і кафе, розміщених на дахах з приголомшливими панорамними краєвидами на древні квартали. Ще рекомендую відвідати древньоримські бані, амфітеатр та шумні ринки.

Джераш – дуже добре збережене давньоримське місто, відоме в біблейські часи як Декаполіс. Можна безкінечно довго прогулюватись вулицями з колонадами, залишками римських поселень, величними храмами з мозаїчною підлогою, і східними ринками.

Петра. Це древнє місто було столицею Набатійського Царства. Прогулянка по каньйону Сік на зустріч з культовим фасадом Петри, її колонами, які вирізані прямо в скалі. Саме кінематографічне і інстаграмне місце! Тут відзнято безліч фільмів, один з них – “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” (раджу подивитись для натхнення).

Ваді Рам. Долина з не земним ланшафтом! Всі скелі та піщані дюни переливаються 50 відтінками червоного! Пейзаж настільки не звичний, що став плащадкою для зйомки голівудського фільму “Марсіанин”. Раджу провести ніч в кемпінгу і насолодитись самим близьким і яскравим зоряним небом, яке нависає прямо над головою в серці пустелі. Настільки не звичних емоцій ви не відчуєте ніде – перевірено!

Мадаба. Сама відома пам’ятка – Грецька православна церква святого Георгія, де зберігається дивовижна і яскрава мозаїчна карта 6 століття з зображенням Ієрусалима і святої землі.

Гора Небо – місце захоронення Моісея. На вершині можна споглядати “Землю обітовану”: долину річки Іордан, Мертве море і Ієрихон. Гора Небо лишається місцем паломництва християн, як заповідав папа Іоан Павло ІІ.

Мертве море і місце хрещення Ісуса. Річка Іордан – одна з визначних пам’яток, яка протікає західним кордоном країни і впадає в Мертве море, відоме як найнижча точка на Землі.

Мертве море, на відміну від ізраїльського берега, виглядає більш спокійнішим і розміренішим. Все життя тут протікає в розкішних СПА-готелях, де туристи приймають ванни з цілющої соленої води. Якщо ви маєте шкірні проблеми, або артрити – вам на відпочинок сюди. Також Мертве море служить ідеальною зупинкою в перший і останній день екскурсійного туру.

Акаба – курорт на березі Червоного моря. Якщо його порівняти з курортами Сінайського півострову, то він виграє доступністю коралових садів, які близько підходять до берега і зосередженням цікавих місць для дайвінгу.

Хаммамат Майн. Гарячі і холодні джерела (їх там аж 109!!!), грязеві обгортування, підводний масаж, повний комплекс СПА-процедур і чудові каньйони з водопадами.

Ви можете просто приїхати сюди на екскурсію: дорога займе 20-30 хв. від Метвого моря, купити квиток в купальню за 15 динарів і йти ніжитись в цілющих водах, які налічують тисячі років. Не знаю, чи помолодієте ви під струменями гарячої мінералки, що летять зі скель, але заряд позитиву і енергії отримаєте точно!

Правила в’їзду станом на жовтень 2021 р.:

  • мати негативний тест при посадці на літак, здати не більше ніж 72 години до прильоту в країну
  • перед польотом заповнити форму на порталі https://WWW.VISITJORDAN.GOV.JO, отримати QR-код і лплатити ПЛР-тест.
  • перед реєстрацією на рейс заповнити форму на порталі https://www.carc.jo/images/COVID19/Declaration-Form.pdf і пред’явити при реєстрації
  • при прильоті пройти ще один тест безпосередньо в аеропорту, вартістю 28 динарів. Діти до 5 років не здають тест. При негативному результаті самоїзоляції чи карантину не вимагається.
  • заповнити
  • мати медичний поліс з покриттям лікування COVID-19.
  • зазначені вимоги не стосуються вакцинованих туристів у таких країнах: Австралія, Бахрейн, Великобританія, Йорданія, Канада, Катар, Китай, країни ЄС,  Кувейт, Ліхтенштейн, Малайзія, Марокко, Нова Зеландія, Оман, ОАЕ, Південна Корея, Росія, Саудівська Аравія, США, Тайвань, Туніс, Туреччина, Швейцарія та Японія. Переговори між урядами України і Йорданії тривають. Чекаємо взаємного визнання сертифікатів вакцинації.