Станом на 1 липня 2020 р. українські туристи можуть відвідати з туристичною метою наступні країни:

Туреччина

Чартерні рейси починають вже польотну програму, туристи можуть поїхати на відпочинок без ПЛР-тестів, та після відпочинку, по поверненні додому відсутні всілякі обмеження по проходженню тестів на коронавірус та самоізоляції. Заповнюється анкета з даними пасажира, яка здається при проходженні паспортного контролю. Вибірково при прильоті туристам будуть проводити вимірювання температури. Якщо температура буде вища 38 градусів, запропонують зробити тест на COVID-19, за рахунок держави.

Албанія

Перший чартерний рейс вилетів з Київа 26 червня. По прильоту туристам провели температурний скринінг. Також необхідно заповнити анкету з даними і віддати в аеропорту при проходженні паспортного контролю. Після повернення з Албанії самоізоляція не потрібна.

Єгипет

Перші рейси вже вилетіли до Єгипту. Усі готелі, які відкрились, отримали “сертифікат здоров’я”, який є обов’язковим для цієї країни. Але погіршення ситуації по вірусу в таких великих містах, як Каїр та Александрія, призвело до того, що Єгипет віднесли до країн так званого “червоного списку”. Це означатиме, що після повернення з відпочинку вам необхідно буде пройти два тижні самоізоляції, або здати ПЛР-тест за свій рахунок. Якщо він буде негативний, від самоізоляції ви звільняєтесь. Проте ситуація динамічно змінюється, тому можливо за період вашого відпочинку країна знову увійде в “зелений список” при умові зменшення фіксації нових випадків вірусу.

Чорногорія

з 11 липня очікуються перші чартерні рейси у цю країну, яка ще в травні зафіксувала останній випадок вірусу у своїх громадян. Але, щоб мати можливість відпочити на морі у цій країні, необхідно пред’явити негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше, ніж 72 години до вильоту. Самоізоляція чи тестування після повернення не потрібні.

Хорватія

це країна, яка першою почала приймати наших туристів, щоправда які їхали на власному авто. При перетині кордону потрібно пред’явити ваучер на проживання і отримати дозвіл на транзит Угорщиною. Заїхати в країну можна без тестів і самоізоляції при поверненні.